En mangfoldig frivillighet
v/ assisterende generalsekretær Ida Marie Holmin, Frivillighet Norge
Om hvordan frivilligheten kan tenke og handle for å øke mangfoldet i sine organisasjoner.
Vi får høre om Mangfoldsplakaten og Inkluderingskoden, samt hvilke verktøy som finnes for økt inkludering i frivilligheten.
Tidspunkt: Tirsdag 9. september kl. 11:00 - 12:00
Påmelding til webinar med Frivillighet Norge
Påmeldingsfrist: Mandag 8. september kl. 20:00
Act Belong Commit (ABC)
v/ rådgiver Eline Sadiya Henriksen, Nordland fylkeskommune
Hva er ABC? Hvordan kan man ta ABC i bruk i egen hverdag, og hvordan kan man bevisstgjøre andre på å fremme egen psykisk helse gjennom ulike tiltak? På webinaret gis det informasjon om hvordan ABC kan implementeres på ulike arenaer som på arbeidsplasser, i frivillige organisasjoner og i kommunen.
Om ABC
Tidspunkt: Onsdag 10. september kl. 11:00 - 12:30
Påmelding til webinar om ABC
Påmeldingsfrist: Tirsdag 9. september kl. 20:00
Hvordan sikre utvikling av mer inkluderende møteplasser i ditt lokalsamfunn
v/ Vegard Sines Petersen og Marte Marstrand, Tverga - ressurssenteret for egenorganisert idrett og fysisk aktivitet
På webinar får dere høre om arbeidet til Tverga, om egenorganisert aktivitet, og om hvordan man kan sikre inkluderende prosesser og lokale uteområder for lek og fellesskap.
Tidspunkt: Fredag 12. september kl. 11:00 - 12:00
Påmelding til webinar med Tverga
Påmeldingsfrist: Torsdag 11. september kl. 20:00