OBS! Nettleseren din er utdatert. Vi anbefaler at du laster ned en annen, moderne nettleser som Google Chrome, Firefox eller Microsoft Edge.

IMPORTANT! Your browser is out of date. We recommend that you download a more modern browser like Google Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

Du er her:

Blir midlertidig rektor ved Andøy videregående skole

Line Jeanette Pedersen tiltrer som midlertidig rektor ved Andøy videregående skole fra 1. november.

Smilende kvinne med briller. Foto. - Klikk for stort bildeLine Jeanett Pedersen

Pedersen har vært kommunalsjef i Hadsel kommune siden 2019, og har med seg bred erfaring fra offentlig forvaltning og skoleutvikling. Hun har hatt lederroller på ulike nivå innen oppvekst også som rektor, og er kjent som en tydelig og samlende leder med stort engasjement for ungdom og læring. Line vil bli en positiv tilvekst både på Andøy vidergående skole, og for hele avdelingen, sier assisterende fylkesdirektør for utdanning og kompetanse, Runhild Kjeldaas. 

– Jeg setter pris på muligheten til å gå inn i rollen som midlertidig rektor ved Andøy videregående skole. Skolen har en viktig funksjon i lokalsamfunnet, og jeg ser frem til å bli kjent med både elever og ansatte. Det blir spennende å ta fatt på oppgavene, og jeg takker for tilliten, sier Line Jeanette Pedersen. 

Ut året skal hun jobbe 50 % stilling slik at hun kan avslutte noen oppgaver i sin nåværende stilling. Fra 1. januar 2026 går hun inn i stillingen på fulltid.