58 tiltak får støtte – skal skape mer aktivitet og fellesskap - Nordland fylkeskommune

OBS! Nettleseren din er utdatert. Vi anbefaler at du laster ned en annen, moderne nettleser som Google Chrome, Firefox eller Microsoft Edge.

IMPORTANT! Your browser is out of date. We recommend that you download a more modern browser like Google Chrome, Firefox or Microsoft Edge.

Du er her:

58 tiltak får støtte – skal skape mer aktivitet og fellesskap

Friluftsliv for ungdom, gratis trening for eldre og møteplasser for ensomme er blant de 58 tiltakene som får støtte fra fylkeskommunens folkehelsemidler.

BArn som leker i lekestativ. Foto - Klikk for stort bilde Susanne Forsland

Totalt 1 175 800 kroner fordeles til aktiviteter som bidrar til at flere mennesker får mulighet til å være aktive i fellesskap med andre. 

Frivillighet gjør en forskjell

Aktiviteter i regi av frivillige sektor bidrar til trivsel, demokrati, deltakelse, forebygging av utenforskap og utjevning av sosiale ulikheter. Tiltakene bidrar til å skape livskraftige lokalsamfunn i Nordland.

-Det er ofte de enkle tingene som betyr mest. Noen å ta en prat med, et sted å møtes eller en felles aktivitet i nærmiljøet.  Frivilligheten skaper tilhørighet og felleskap i hele Nordland. Med denne støtten ønsker vi å gjøre det enklere å sette gode ideer ut i livet, sier fylkesråd for samfunn, kultur og miljø Arne Ivar Mikalsen (V).

I årets tildeling er det særlig lagt vekt på tiltak for barn og unge, møteplasser for eldre og tiltak for personer med funksjonsnedsettelse